Martin Kubů

Z barmana průvodcem k lepším životům

 

 

Nyní jsem praktik Reconnective Healing a The Reconnection, terapeut,
transformační kouč a mentor.

Mojí vášní je práce s lidmi na jejich životní cestě, nalezení jejich snů a tužeb a využití jejich plného potenciálu, díky kterému jich dosáhnou. Pomáhám klientům tvořit naplněné životy bez omezení, strachu a obav. Věřím, že každý může nalézt svou rovnováhu a řešení na své problémy. Svou roli vnímám jako poslání, ale i radost. 

Abych mohl pomáhat ostatním, musel jsem však nejdřív pomoct sám sobě.

 

Nejprve změna musela přijít u mě

Upřímně, před mnoha lety jsem byl ve stavu naprostého vyhoření. Po sedmnácti letech za barem ve své restauraci jsem cítil, že mě má práce už dávno nenaplňuje. Cítil jsem také, že se nemám v životě kam posunout.

 


Honba za vlastním zdravím

Řešil jsem v té době řadu osobních i zdravotních problémů a nejvíc mě trápila moje záda.

Zdravotní problémy si vyžádaly operaci páteře, kterou jsem nakonec na doporučení lékařů podstoupil. Na krátkou chvíli se mi ulevilo, ale po čase byla bolest zpět. Lékaři viděli jako jedinou možnost další operaci. Tu jsem ale odmítl. Začal jsem hledat vhodnou alternativu, která by mi dlouhodobě pomohla.


Objevuji alternativní způsoby léčby

Jako mnoho jiných, začal jsem se učit různým protahovacím cvikům, které slibovaly zádům úlevu. S vyhořením jsem bojoval pomocí mnoha kurzů osobního rozvoje, čtením knih a učením se nových věcí. Začal jsem díky tomu objevovat pro mě dosud neznámé metody léčení a naučil jsem se s nimi pracovat.

Masáže

Reiki

EFT

Hypnoterapie

Prošel jsem masérskou školou. Poznal jsem energie Reiki a stal se jejich Mistrem. Bylo to pro mě zajímavé období, protože jsem do té doby ničemu takovému nevěřil a duchovno pro mě bylo naprosto cizí oblastí. Něco se ve mě probudilo a já začal vnímat jemnohmotný svět. Energie Reiki byla pro moje záda velice příjemná, ale stále to nebylo ono.

Pokračoval jsem studiem hypnoterapie. Díky ní jsem si dokázal zpracovat řadu oblastí, traumat, vzorců chování a omezujících přesvědčení, díky kterým jsem svým bolestem dokázal ulevit. Bylo to pro mě důležitá životní lekce. 

 

The Reconnetion jako bod zlomu

V roce 2009 se mi dostala do ruky kniha Reconnection: Návrat k léčivé energii, uzdravte druhé, uzdravte sebe od Dr. Erica Pearla. Po jejím přečtení mi bylo jasné, že je to něco, co celou dobu hledám. 

Prošel jsem seminářem a stal se certifikovaným praktikem Reconnective Healing a The Reconnection. Bylo to úplně něco jiného, nového, jednoduchého, účinného, naprosto fascinujícího.

Reconnective Healing bylo to, co změnilo můj život na všech rovinách.
A přineslo mi obrovskou úlevu od bolesti zad. 


Kde jsem dnes? 

Dnes se cítím zdravý a dělám to, co mě baví a naplňuje. Pomáhám lidem najít smysl života, odkrývat jejich sny a touhy, které mohou být v současnosti zastíněné, nejasné a hledám způsob, jak jich mohou dosáhnout.

Pomáhám překonávat obavy a strachy a stávám se průvodcem na cestě, která překračuje hranice komfortní zóny.

Pomáhám jim znovu nalézt harmonii, rovnováhu a zdraví, a to ve všech oblastech života. Mně samotnému trvalo dlouho, než jsem se do této fáze dostal, o to víc zkušeností mohu ostatním předat. Navíc na sobě nepřestávám pracovat.

Rád budu průvodcem na vaší cestě hledání a uzdravení. Mojí prací je totiž otevřít vám dveře. Vaším úkolem je rozhodnout se jimi projít.

 


Začněme společně

I jedno sezení vám může změnit život.